Hírek
2025. Május 10. 09:03, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
jelentette ki a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
A tárcavezető a szlovák energiaügyi miniszterrel folytatott telefonbeszélgetését követően kiemelte, hogy az Európai Bizottság a napokban frontális támadást indított a magyar rezsicsökkentéssel szemben, miután a brüsszeli testület meg akarja tiltani, hogy Magyarország olcsóbb, Oroszországból érkező energiahordozókat vásároljon a jövőben.
"Mintegy 600 milliárd forinttal növelnék meg a Magyarország által fizetendő árát az energiaimportnak" - figyelmeztetett.
"Ezzel gyakorlatilag agyonvágnák a rezsicsökkentést, és a magyar családok rezsiszámlái jelentős mértékben megemelkednének, tehát a magyar családokkal, magyar emberekkel akarja Brüsszel megfizettetni az ukránok Európai Unióba történő gyorsított felvételének és Ukrajna felfegyverzésének az árát"
- tette hozzá.
Szijjártó Péter elmondta, hogy a szlovák energiaügyi miniszterrel abban állapodtak meg, hogy a lehető legszorosabb együttműködésben harcolnak majd ezen brüsszeli javaslat ellen.
"Mind Magyarország, mind Szlovákia energiabiztonságát súlyosan sérti ez a javaslat. Jelentős mértékben növelné az energiaárakat mind Szlovákiában, mind Magyarországon, hogyha elvágnák a lehetőségét az olcsó energiaforrások megvásárlásának" - mondta.
"Úgyhogy a szlovákokkal közös együttműködésben dolgozunk tovább ezen európai bizottsági javaslat ellen annak érdekében, hogy meg tudjuk védeni a magyar embereket, a magyar családokat egy brutális energiaáremeléstől" - összegzett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
