Hírek
2020. Szeptember 28. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - fotó: pixabay
Szlovénia enyhít a beutazási szabályokon

Szlovénia a jövő héttől enyhít a beutazási szabályokon, a vörös jelzésű országokból érkezők is elkerülhetik a kötelező hatósági karantént, amennyiben rendelkeznek 48 óránál nem régebbi negatív koronavírusteszttel
- közölte a helyi sajtó vasárnap. A kormány korábbi rendelete szerint a vörös besorolású országokból érkező állampolgárok számára kötelező volt a házi elkülönítés, és az nem volt kiváltható negatív PCR-teszttel. A zöld listán szereplő országokból korlátozás nélkül be lehet utazni Szlovéniába.
Szlovéniában a kormány által közzétett adatok szerint szombaton 159-cel 5360-ra nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Pénteken 184 új esetről számoltak be.
Egy új haláleset történt, a betegségben eddig elhunytak száma így 147-re emelkedett. A diagnosztizált betegek közül 80-an vannak kórházban, közülük tizenhetet ápolnak intenzív osztályon. Az aktív fertőzöttek száma 1678. A járvány megjelenése óta 217 448 tesztet végeztek el, az elmúlt 24 órában 1917-et.
Horvátországban egy nap alatt 190-nel nőtt és elérte a 16 197-et az azonosított fertőzöttek száma. Pénteken még 212 új esetről számoltak be.
Három idős, krónikus beteg hunyt el, így a járvány halálos áldozatainak száma 272-re nőtt, 14 609-en viszont már meggyógyultak. Kórházban ápolnak 280 beteget, közülük 23-an vannak lélegeztetőgépen. Az aktív betegek száma 1316, és 9372 ember van hatósági karanténban.
A járvány kezdete óta a valamivel több mint négymilliós országban 292 969 tesztet végeztek el, ebből 3945-öt az elmúlt 24 órában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:46, péntek | Külföld
Ungváron második napja tüntetnek a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét korlátozó törvény ellen
2025. Július 25. 07:42, péntek | Külföld
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon és hazarendeli az Egyesült Államok delegációját a Dohában zajló egyeztetésekről - jelentette be Steve Witkoff különleges elnöki megbízott.
2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson
Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának