Hírek
2015. November 19. 08:10, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Tavaly több mint 1 millióan töltötték ki az egységes európai önéletrajzot Magyarországon

Az Europass önéletrajzot 2014-ben több mint 1 millióan töltötték ki Magyarországon, az egységes európai önéletrajzot tíz évvel ezelőtti megjelenése óta Európában pedig már 58 millióan használták
- közölte a Nemzeti Europass központot működtető Tempus Közalapítvány szerdán az MTI-vel.A közlemény szerint az Europass önéletrajzot elsősorban fiatal álláskeresők és külföldi ösztöndíjprogramra jelentkező hallgatók használják, de európai uniós pályázatokhoz is sokszor mellékelik.
A statisztikák szerint az átlagos felhasználó 30 év alatti fiatal, aki legalább egy idegen nyelvet beszél, és nem rendelkezik több éves munkatapasztalattal. A végzettséget tekintve azonban vegyes a kép: diplomások és középfokú végzettségűek egyaránt használják az Europass önéletrajzot - olvasható a közleményben.
Kiemelték: az Europass portfólió tagjai közül Magyarországon még csak az önéletrajz és a motivációs levél használata terjedt el a cégek körében, de a 2014-es statisztikák szerint a gyakorlati nyelvtudást bemutató nyelvi útlevél igénylőinek száma is csaknem ötszörösére nőtt az előző évhez képest.
Az Europass dokumentumokat az elmúlt tíz évben folyamatosan fejlesztették, létrehozták például az Európai készségútlevelet, amely egyetlen fájlba rendezi az összes szükséges dokumentumot és igazolást, megkönnyítve ezzel a pályázáshoz szükséges anyagok kezelését, valamint látássérültek számára is készült önéletrajz minta - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget