Hírek
2019. Augusztus 05. 18:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Terrorizálta társait egy 16 éves fiú

Vádat emeltek egy 16 éves fiú ellen, aki évek óta bántalmazta, fenyegette intézeti és iskolatársait – tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.
Pirger Csaba közölte: a vádirat négy esetet sorol fel. A fiú 2017 augusztusában a zalaegerszegi gyermekotthonban egy gyereket a földre rántott az ágyról, majd többször megrugdalta. Testalkata, magassága, fizikai állapota miatt a sértett – aki nyolc napon belül gyógyuló, zúzódásos sérüléseket szenvedett – a támadójával szemben védekezésre képtelen személynek tekintendő.
A kamasz alig egy hónappal később Zalaegerszegen az egyik általános iskolában két fiú közötti vitába beleavatkozva többször is ütötte, rugdalta egyiküket, aki nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett. Néhány héttel később ugyanezt a fiút az iskola előtt szidalmazta, ijesztgette, majd amikor el akart előle futni, a nyakát megragadva az iskola kerítésének nyomta, utána pedig az utcán kergette.
A vád alá helyezett fiatal tavaly novemberben a nagykanizsai gyermekotthonban felforrósított öngyújtót húzott végig egy gyerek combján, aki nyolc napon belül gyógyuló égési sérülést szenvedett.
A Zalaegerszegi Járási Ügyészség könnyű testi sértés és más bűncselekmények miatt emelt vádat a kamasz ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.