Hírek
2019. Január 24. 18:33, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tesztüzemben, de már lekérdezhető minden jármű adata

Még tart a tesztüzem, de már mindenki számára elérhető az úgynevezett járműszolgáltatási platform, amelyben a gépjárművek adatai ingyen lekérdezhetőek – közölte a Belügyminisztérium (BM) csütörtökön az MTI megkeresésére.
Korábban az M1 aktuális csatorna számolt be arról, hogy a BM egyesíti a különböző hivatalok gépjármű-nyilvántartási adatait. Ennek nyomán rendszám alapján megtudhatóak az autó műszaki adatai, például a kilométeróra állása, a jármű baleseti előélete, sőt, elérhetők az eredetiségvizsgálaton készült fényképek is. A rendszert az ügyfélkapun keresztül bárki, a jogcím igazolása és mennyiségi korlátozás nélkül igénybeveheti – hangzott el.
A BM az MTI-vel csütörtökön azt közölte: a rendszer tesztüzeme várhatóan január végéig tart. Azt írták: számos visszajelzés érkezik különféle csatornákon, amelyek elsősorban a szolgáltatás ingyenes igénybevételét és felhasználóbarát, kötetlen időbeniségét emelik ki. Az érdeklődés jelentős, a fejlesztők folyamatosan értékelik a javaslatokat, amelyek közül néhányat már meg is valósítottak – tették hozzá.
A szolgáltatás már most mindenki számára elérhető a https://szuf.magyarorszag.hu/szuf_fooldal honlapon a „Közigazgatás, jog”, „Adatigénylés a jármű szolgáltatási platformon” menüpont alatt – írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.