Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2022. December 12. 07:05, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Több mint ötszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

Több mint ötszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

568 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 220, szombaton 182, vasárnap 166 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a katonák és rendőrök.

Az elmúlt héten az ország területén 1618 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - november 28-től december 4-ig - a feltartóztatottak száma 1634 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében elfogtak egy határsértőt, akivel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 25 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.

A kép csak illusztráció - Rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin