Hírek
2021. Augusztus 13. 10:28, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Többen meghaltak egy közép-kínai városban heves esőzések miatt
Többen meghaltak a közép-kínai Hupej tartomány Liulin városában, miután a települést két napon át heves esőzések sújtották - jelentette pénteken a CGTN kínai székhelyű, nemzetközi hírcsatorna.
A helyi hatóságok közlése szerint az esőzések következtében 21 ember veszítette életét, és a mentőcsapatok további négy eltűntet keresnek. A viharos időjárás több mint nyolcezer embert érintett, 2700-nál is több házban tett kárt, továbbá áramkimaradásokat okozott.
Liulinban szerda 21 óra és csütörtök 9 óra között összesen 503 milliméter csapadék zúdult le, a városban felgyülemlett víz átlagos szintje pedig elérte a 3 és fél métert.
A múlt héten a délnyugat-kínai Szecsuan tartományban voltak heves esőzések, amelyek következtében mintegy 80 ezer embernek kellett elhagynia otthonát.
A múlt hónapban pedig a közép-kínai Honan tartományt sújtották súlyos esőzések. Az áradásokban több mint 300 ember veszítette életét. Az áradások a legtöbb áldozatot a tartomány székhelyén, Csengcsouban követelték, ahol július 20-án rekordmennyiségű csapadék esett, folyókká változtatva az utcákat, és elárasztva a város egyik metróvonalát is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
2026. Január 18. 08:12, vasárnap | Külföld
Donald Trump szép gesztusnak nevezte, hogy Maria Corina Machado neki adta a Nobel-békédíját
2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld
Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk
Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.
