Hírek
2016. December 31. 05:07, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé sűrű ködre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat
A tartós, sűrű köd veszélye miatt tizenegy megyére és a fővárosra is figyelmeztetést adott ki szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: szombat reggelre főként az északkeleti területeken, de foltokban a Dunántúl egyes részein, és az Északi-középhegység nyugati völgyeiben is kialakulhat foltokban zúzmarás köd. A legtöbb helyen délelőtt várhatóan javulnak majd a látási viszonyok, de az északkeleti megyékben tartósan ködös, párás területek is maradhatnak.
A ködös területeken ónos szitálás, hószállingózás nem zárható ki - tették hozzá.
A sűrű köd veszélye miatt Budapestre és Pest megyére, továbbá Borsod-Abaúj-Zemplén, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas, Veszprém és Zala megyére adták ki a figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 9 és mínusz 4 Celsius-fok között alakul, de az Északi-középhegység völgyeiben, illetve a fagyzugos tájakon ennél hidegebb is lehet. A nappali maximumok többnyire mínusz 4 és mínusz 1 fok között alakulnak, de a tartósan borult északkeleti területeken csak mínusz 2, mínusz 3 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 17:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: ha lesz olcsó energia, akkor talpon marad az európai autóipar
2026. Február 27. 16:00, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: újabb intézkedések erősítik a kritikus infrastruktúra védelmét
2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot
Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon
A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon
