Hírek
2016. Augusztus 08. 09:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Törvény védheti Magyarországot az uniós betelepítési kvótától

Ha a kvótareferendum érvényes lesz és a nemek győznek, úgy törvény akadályozza majd meg, hogy az unió olyanokat erőszakoljon Magyarországra, akiket hazánk nem akar befogadni. A jogszabály legalább három évig életben lesz
– mondta a Magyar Idők 2016. augusztus 8-i, hétfői számában megjelent interjúban Völner Pál.
Az igazságügyi tárca parlamenti államtitkára a lapnak hangsúlyozta: a kormány álláspontja egyértelmű a kérdésben, a kabinet felfogása szerint a kényszerbetelepítés sérti hazánk érdekeit.
Mint elmondta, a kormány tagjai, a miniszterek és mellettük az államtitkárok is részt vesznek majd a kampányban. "A legfontosabb teendő az lesz, hogy közérthetően elmagyarázzuk a választóknak, miért van szükség a referendumra és mi a tétje a népszavazásnak".
Felidézte, hogy a kabinet kezdettől ugyanazt vallja a migráció ügyében. Az a legfontosabb, hogy a magyarok dönthessék el, kik telepedhetnek le Magyarországon. "A baloldal politikusai ehhez képest hezitálnak: legszívesebben az igen, vagyis a korlátlan kényszerbetelepítés mellett kardoskodnának, de a különféle incidensek, a terrorcselekmények és a külföldi kedvezőtlen események miatt ezt nem merik megtenni" – hangsúlyozta.
Mint mondta, régen Moszkvához igazodtak, most Brüsszelhez simulnának, de felismerték, hogy a külföld kritika nélküli követésére, a multinacionális cégek kiszolgálására és ezzel a nemzeti érdek háttérbe szorítására a hazai választók egyre kevésbé fogékonyak. Az utóbbi hetekben a Jobbik is kimutatta valódi szándékait, azt, hogy a kvótaügyet is egyszerű politikai haszonszerzésre használná fel – tette hozzá Völner Pál.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a kormány a kvótanépszavazást nem Európa ellen, hanem Európáért kezdeményezte és semmilyen lényeges érv nem szól Magyarország kilépése mellett az unióból. Véleménye szerint Magyarország a közösség tagjaként kerülhet közelebb céljaihoz.
Mint mondta, aki az október 2-i népszavazáson igennel válaszol, az úgy foglal állást, hogy hazánk területére bármikor irányíthat bármilyen és bármennyi külföldi személyt az unió. Aki viszont nemmel szavaz, az azt rögzíti: Magyarországra csak a magyar állam, a magyar hatóságok engedélyével és a hazai előírások betartása mellett jöhet be bárki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.