Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2018. Március 01. 11:17, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Tovább szólhat három helyi rádió

Tovább szólhat három helyi rádió

Több helyi rádió jogosultságának meghosszabbításáról, egy pályázati nyilvántartásba vétel ügyében és egy kisközösségi rádió bírságáról is döntött heti ülésén a médiatanács

- tájékoztatta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) csütörtökön az MTI-t.

A Székesfehérvár 103,8 MHz helyi frekvencián működő 103,8 Rádió 1 jogosultságát - a Hold Rádiós és Televíziós Reklám Kft. médiaszolgáltató kérelmére további öt évre - 2023 júniusáig hosszabbította meg a testület a médiatörvény alapján. A Rádió Zala Egyszemélyes Kft. kérelmét szintén elfogadta a testület, így a Zalaegerszeg 95,8 MHz-en továbbra is a Helikon Rádió Egerszeg szól majd. Szintén Zala megyében a 95,1 MHz-en sem várható változás: a Zalaegerszegi Televízió és Rádió Kft. kérelmére a 95,1 Rádió 1 jogosultságát is meghosszabbította öt évvel a hatóság.

A tanács a Tokaj 101,8 MHz helyi rádiós médiaszolgáltatásra benyújtott ajánlat alaki vizsgálatát is elvégezte. A szükséges hiánypótlás teljesítése után az egyedül pályázó Hegyalja Média Kft.-t. pályázati nyilvántartásba vette.

Az NMHH közölte, hogy a médiatanács kereskedelmi jelleggel - a március 27. és április 25. közötti időszakra - ideiglenes hatósági szerződést köt Simon Péter Béla magánszeméllyel a Veszprém 95,1 MHz helyi rádiós frekvencia hasznosítására. A frekvencián március 26-ig a Mária Rádió Völgyhíd szól, ám a médiaszolgáltató hatósági szerződését jogszabályi akadály miatt nem újíthatta meg a tanács. A frekvencián Mária Rádió Vigasztaló néven hallhatók majd keresztény hitéleti műsorszámok.

A kiskunfélegyházi kisközösségi rádió, a Rádió Smile médiaszolgáltatóját, a Mosoly Média Kft.-t 10 ezer forint bírsággal sújtotta a testület, mert egy tavaly novemberi műsorhét hatósági ellenőrzése megállapította: a szolgáltató a szöveg- és a hírműsorszámarányok, továbbá az ismételt műsorszámokra, illetve a közszolgálati tartalomra vonatkozó arányok esetében sem teljesítette vállalásait és a kapcsolódó törvényi előírásokat - áll az NMHH közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai