Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2013. Január 15. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Újra eljöhet a 300-as forintárfolyam

Újra eljöhet a 300-as forintárfolyam

Ezen a héten is a forint maradhat a fókuszban, miután a hazai deviza a múlt hét végére látványosan elhagyta magát és megközelítette az euróval szembeni 300-as szintet. Az elemzők már régóta mondják, hogy idén az árfolyam 300 fölé is emelkedhet, ugyanakkor a jóslatok az éves átlagra nagyjából 295 forint körül szóródnak. A múlt heti esésről hamar kiderült, hogy nem a nemzetközi helyzet okozta, a piacokon viszonylagos nyugalom volt, az amerikai gyorsjelentések jól indultak, a jen tovább esett, ahogy a dollár is és szép emelkedés volt a nyersanyagpiacokon.

A forint gyengülése egyértelműen annak a várakozásnak tudható be, hogy a márciusi jegybankelnök-váltással éles fordulat állhat be a monetáris politikában, beleértve az árfolyam esetleges mesterséges gyengítését is. Ezt eddig nem cáfolta meg senki a kabinet részéről.

Címkék: forintárfolyam

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.