Hírek
2022. December 07. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Ukrajnai háború - Orbán Viktor: hamisak a magyar vétóról szóló hírek
Hamisak azok a hírek, amelyek szerint Magyarország megvétózta volna az Ukrajnának nyújtandó pénzügyi segítséget - írta a Twitteren Orbán Viktor miniszterelnök.
A kormányfő az Ukrajna támogatását szolgáló közös, 18 milliárd eurós uniós hitelfelvételről megjelent hírekre reagált a mikroblogportálon.
"Magyarország kétoldalú alapon kész pénzügyi segítséget nyújtani Ukrajnának" - olvasható a bejegyzésben. A kormányfő hozzátette: nincs vétó és nincs zsarolás.
A miniszterelnök hozzátette: meg akarják győzni az Európai Unió tagállamait, hogy nem a közös hitelfelvétel a megoldás ebben a helyzetben.
Ha adósok közösségeként folytatjuk az utat lefelé, nem fogunk tudni visszafordulni - írta.
"Más jövőt képzelünk Európának" - írta Orbán Viktor, hozzátéve: erős tagállamokra van szükség az óriási közös adósság helyett.
Fotó: Orbán Viktor - Facebook
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben
A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek
