Hírek
2017. Július 07. 12:42, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Vasárnap lesz Balaton-átúszás

Vasárnap megrendezik a 35. Balaton-átúszást - a főszervező Budapest Sportiroda (BSI) tájékoztatása szerint.
Az első halasztást követően szombatra kiírt eseményt csütörtökön vasárnapra tették át azzal, hogy végleges döntés péntek délben várható.
"Az OMSZ siófoki obszervatóriumának előrejelzése alapján a Balatoni Vízirendészet parancsnokának egyetértésével most vasárnap közel ideális feltételekkel lehet megrendezni az eseményt" - áll a szervezőknek az MTI-hez eljuttatott pénteki közleményében. Ebben arra is kitérnek, hogy a víz várható hőmérséklete 25-26 fokos lesz, de a délutáni bizonytalan időjárás miatt 7.30-tól az eredetileg megjelölt 13 helyett csak déli 12 óráig lehet majd elkezdeni az úszást az 5,2 kilométeres távon.
A Révfülöp és Balatonboglár közötti átúszást eredetileg múlt szombaton rendezték volna, de a kedvezőtlen időjárás miatt a rendezők akkor is a halasztás mellett döntöttek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.