Hírek
2025. Március 02. 08:08, vasárnap |
Életmód
Forrás: MTI
Vatikáni közlemény: Ferenc pápa egészségi állapota stabil maradt

Ferenc pápa egészségi állapota stabil maradt - közölte a Szentszék az orvosok véleménye alapján szombaton.
Ferenc pápa továbbra is láztalan, és nem tapasztalható nála gyulladásos folyamat. A vérkép értékei mindvégig stabilak maradtak, az egyházfőnek nincsenek táplálkozási problémái, továbbra is végzi az utóbbi napokban megkezdett légzési fizioterápiát, amelyben aktívan részt vesz.
A pápának nem volt újabb hörgőgörcse.
A szentszéki szóvivő megjegyezte, hogy a doktorok továbbra is óvatosságra intenek.
Matteo Bruni hozzátette, hogy Ferenc pápa szombaton húsz percig imádkozott a Gemelli-klinika pápai kórterméhez tartozó kicsi kápolnában.
Bruni hangsúlyozta, hogy az egyházfőnek "jó a közérzete", nincsenek mozgásproblémái.
A szentszéki sajtóközpont szombaton hangsúlyozta, hogy a korábbi légzési probléma semmilyen más szervet nem érintett.
Szombat este a rózsafüzérimát, amelyet hétfőtől minden este más bíboros vezet, az esős idő miatt a tér helyett a Szent Péter-bazilikában mondják el, és Claudio Gugerotti bíboros, a Keleti Egyházak Dikasztériumának prefektusa vezeti.
A Szentszék bejelentette, hogy Ferenc pápa vasárnap délben nem olvassa fel az Úrangyala-imádságot kísérő beszédét; annak szövegét immár harmadik hete írásban közlik az egyházfő február 14-én kezdődött kórházi kezelése miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 08. 07:09, hétfő | Életmód
Kapu Tibor: a HUNOR programmal a kormány esélyt adott a magyar űrkutatás kibontakozásának
2025. Szeptember 07. 08:41, vasárnap | Életmód
Boldoggá avatták Bódi Mária Magdolna vértanút Veszprémben
Szüzet emelt ma oltárra az egyház, Bódi Mária Magdolna szűz és vértanú 24 éves sem volt, amikor életét áldozta a hitért és a tisztaságért
2025. Szeptember 06. 09:09, szombat | Életmód
Hetedik alkalommal hirdették meg a Magyarország 365 fotópályázatot
Hetedik alkalommal hirdették meg a Magyarország 365 fotópályázatot, melyre hat kategóriában várják a professzionális és amatőr fotográfusok felvételeit október 19-én éjfélig.
2025. Szeptember 05. 08:02, péntek | Életmód
Kampányt indított az MLSZ a diszkrimináció ellen
A közelgő világbajnoki selejtezők előtt kampányt indított a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), hogy a válogatott mérkőzésein minden szurkoló tartózkodjon a diszkriminatív szabálysértésektől.