Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2016. Május 28. 08:30, szombat | Belföld
Forrás: mti

Virtuózok - Megvan a kilenc döntős

Virtuózok - Megvan a kilenc döntős

Megvan a közmédia Virtuózok elnevezésű ifjúsági komolyzenei tehetségkutató versenyének kilenc döntőse - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóirodája pénteken este az MTI-vel.

A döntőbe kerülésről az ötfős szakmai zsűri döntött, de a jövő heti élő finálé végső eredménye és az, hogy ki lesz 2016 Virtuóza, már kizárólag a nézők szavazatain múlik.

A kicsik korcsoportjában Patkós Mariann hárfán, Kelemen Gáspár hegedűn, Holozsai Eszter fuvolán játszott; a győztes Holozsai Eszter.

A tinik mezőnyében Kiss Benedek Máté furulyán, Li Canqi zongorán és Kökény Tamás nagybőgőn adott elő műveket; a zsűri választása Kökény Tamásra esett.

A nagyok mezőnyében hegedűn Jakab Roland Attila és Váradi Gyula, zongorán Váradi László játszott; a győztes Váradi Gyula.

Egy hét múlva a három ma esti első helyezett versenyezhet a Virtuózok fődíjáért a döntőben: 2016-os év Virtuóza 12 millió forintot nyer majd, és felléphet az Egyesült Államokban.

A finálét a Duna és a Duna World élőben közvetíti június 3-án 20 óra 30 perctől.

A közönség a döntő végétől szavazhat kedvencére az ingyenes applikáción, valamint SMS-ben a 06-20/30/70-44-22-999-es telefonszámokon.

A Virtuózok Magyarország első komolyzenei tehetségkutató műsora, amely 2014-ben indult el a közmédiában. Ebben a műsorban a hagyományos tehetségkutatókkal szemben kizárólag a klasszikus zenei képzettség, hangszeres vagy énektudás és tehetség számít.

A tehetségkutatás mellett a Virtuózok továbbra is azt tartja alapvető céljának, hogy minél szélesebb körben megismertesse és
megszerettesse a klasszikus zenét a nézőkkel.

A Virtuózokba három korcsoportban lehetett nevezni: 6 és 12 év között, 13 és 17 év között, illetve 18 és 23 év között. Az énekeseknél 28 év a felső korhatár.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.