Hírek
2011. Szeptember 12. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Zseléből készülhetnek a legújabb akkumulátorok
Egy új polimer zselé jelentheti a lítium akkumulátorok korszakának végét a tudósok szerint.
Ez a zselé ugyanis helyettesítheti a szeszélyes természetű folyékony elektrolitot, amely a jelenlegi lítium akkumulátorok lelkét jelenti, így az új szerkezetek olcsóbbak, biztonságosabbak, kisebbek és egyben nagyobb teljesítményűek is lehetnek.
A Leeds Egyetem munkatársai, akik az új akkumulátor kifejlesztésén dolgoznak, elmondták: a zselével feltöltött lítium akkumulátoroknak köszönhetően a hordozható számítógépek a jelenleginél sokkal könnyebbek lesznek, az elektromos autók pedig hatékonyabban működhetnek majd - írja a BBC.
A jelenlegi, elektrolit töltetű akkumulátorokkal egyre több probléma van. Az elektromos autók esetében a túlmelegedés okoz fejtörés a fejlesztőknek, akiknek így erősített acélházakat kellett készíteniük a biztosítékok és áramkörök védelme érdekében. Emellett ezek az akkumulátorok túl méretesek és nehezek is, így a tudósok egyelőre nem képesek a jelenlegieknél kisebb laptopokat készíteni.
A zselének köszönhetően azonban megoldódhat a túlmelegedés gondja, ráadásul előállítási költségük is töredéke lenne a jelenlegiekének. Emellett könnyebbek és kisebbek is lennének, ami pedig a fő szempont: nem kellene attól félni, hogy felrobbannak vagy égési sérüléseket okoznak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
